25 лютого 2009 р.

Враження від уроку алгебри!

Як уже всі знають ми на практиці не в школі, а у ВПУ рестораного сервісу і торгівлі. Сьогодні відвідала урок алгебри, який проводила моя колега, Оксана Василівна, та що Білик. Урок почався як зазвичай: перевірка присутності учнів, перевірка домашнього завдання. Саме цікаве було попереду, коли Оксана Василівна почала пояснювати новий матеріал. Тема уроку: "Показникові рівняння і нерівності" На уроці виникає дискусія чи значок в той бік, чи ні, і коли в який бік його ставити, довгенько вони дискутували, але в результаті, я так і не зрозуміла в який бік і коли ставити який значок. Так вони розв'язували, розв'язували...... Пізніше було пояснено ще один спосіб розв'язування показникових рівнянь і нерівностей, спосіб зведення до квадратного і почалися історії.
- Скільки буде 4*7?
-Варіанти різні: 21,24. За п'ятим разом хтось сказав, що 4*7=28
-Як знайти дискримінант?
Наступила хвилина мовчання.Тут на допомогу учням "прийшла" Оксана Василівна і вони разом згадали, як обчислюється дискримінант.
-Як знайти корені квадратного рівняння?
Варіантів багато, але правильних не прозвучало.З допомогою Оксани Василівни, згадали формулу. Дальше розв'язували рівняння і робили заміни, на мою думку вони не знали, що заміняли, і що шукали. Так ішов час... коли до закінчення уроку залишилося хвилин 20 був пояснений новий метод розв'язування показникових рівнянь і нерівностей, це метод винесення спільного множника за дужки, тут було ще важче, бо учні не знають властивостей степенів, і коли потрібно щось винести за дужки виникали проблеми, але з допомогою вчителя проблеми вирішувалися і так закінчився урок. Фотографії з уроку можна переглянути на блозі.

3 коментарі:

  1. Одним словом, на уроці було весело!!!!!!!!!!!

    ВідповістиВидалити
  2. А чому ви дивуєтесь, вони ж не на фізматі вчаться. Їх треба вчити гроші рахувати, а не дискримінанти. От про табличку множення, то вже трохи ближче до діла. Але знову ж мотивація має бути інша: Одне яблуко коштує 4 гривні, оптом по 3.70. Скільки треба заплатити за 4 яблука, і в такому ж дусі.

    ВідповістиВидалити
  3. Мені подобається Ромин оптимізм. Хтось дуже добре його навчив філософії.

    ВідповістиВидалити